On-line nákupNákup z pohodlí kanceláře
otevřeno 24/7On-line 24 hodin denně
Obchodníci na telefonuObchodníci na telefonu
16 let na trhuUrčujeme trendy od roku 2004

Tamponový tisk

Tampontisk je ekonomická technologie potisku reklamních předmětů. Je především vhodný pro tisk menších log a motivů (cca do 7 cm). Motivy mohou mít až 4 barvy, ale není možné tisknout plynulé barevné přechody. Tampontisk je vhodný na reklamní předměty z nejrůznějších materiálů – kov, sklo, plast, dřevo, kůže, keramika. Potisk hrnků ale neodolá myčce nádobí.

Výhody a nevýhody tamponového tisku

  • Tisk konkrétními Pantone barvami
  • Levný
  • Vhodný pro velké série stovek až tisíců kusů
  • Složité povrchy nemusí umožnit přesný soutisk
  • Umožňuje tisk pouze malých motivů
  • Nižší odolnost

Výroba

Tampontisk si lze představit jako větší a výkonnější razítko. Do motivu, který je vyhloubený v tiskové formě, se nanese barva. Poté je na tiskovou formu přitlačen silikonový tampon, na kterém barva ulpí a tampon pak opět tlakem přenese motiv na daný předmět. U vícebarevných motivů se každá barva tiskne zvlášť, což zvyšuje náročnost tisku. Jsou-li navíc barvy blízko u sebe, mluvíme o složitém soutisku. Trefit se jednou barvou blízko té druhé, ale ne do ní, vyžaduje určitou zkušenost, a tou naši tiskaři vládnou.

Vlastnosti potisku

Varianty Tamponový tisk
Materiál Kov, sklo, plast, dřevo, kůže, keramika
Rychlost Orientačně 5–8 pracovních dní *
Barevnost Standardně 1–4 Pantone barvy
Omezení Pouze přímé Pantone barvy

* Přesné výrobní termíny a finální ceny každé potiskové technologie získáte v on-line kalkulátorech. Minimální množství pro objednávku, seznam vhodných technologií a další užitečné informace pak najdete v detailech jednotlivých produktů.

Podklady pro výrobu

Tiskové podklady připravujte v křivkách (vektorech). Například soubory s příponou .ai (program Adobe Illustrator), .eps (Adobe Illustrator, Adobe InDesign a další), .cdr (Corel Draw). Tisk přímými barvami se řídí vzorníkem barev Pantone. Podle něj definujte barvy v motivu. Případně barvy převedeme z dodaných podkladů a zašleme ke schválení.

Podrobnější informace k přípravě podkladů najdete v DTP manuálu. Nebo přípravu podkladů přenechte našim zkušeným grafikům, kteří vám tisková data vytvoří od nuly.

Zašlete nám poptávku ještě dnes!

  • Nezávazná nabídka do 24 hodin
  • Stačí zadat základní informace
  • Konzultace detailů s obchodníkem
POPTÁVKA