Zákaznická infolinka 222 367 900 je v provozu každý pracovní den od 9:00 do 15:00
On-line nákupNákup z pohodlí kanceláře
otevřeno 24/7On-line 24 hodin denně
Obchodníci na telefonuObchodníci na telefonu
Zboží až k VámZboží přivezeme až k Vám

Tamponový tisk

Tampontisk je ekonomická technologie potisku reklamních předmětů. Je především vhodný pro tisk menších log a motivů (cca do 7 cm). Motivy mohou mít až 4 barvy, ale není možné tisknout plynulé barevné přechody. Tampontisk je vhodný na reklamní předměty z nejrůznějších materiálů – kov, sklo, plast, dřevo, kůže, keramika. Potisk hrnků ale neodolá myčce nádobí.

Výhody a nevýhody tamponového tisku

  • Tisk konkrétními Pantone barvami
  • Levný
  • Vhodný pro velké série stovek až tisíců kusů
  • Složité povrchy nemusí umožnit přesný soutisk
  • Umožňuje tisk pouze malých motivů
  • Nižší odolnost

Výroba

Tampontisk si lze představit jako větší a výkonnější razítko. Do motivu, který je vyhloubený v tiskové formě, se nanese barva. Poté je na tiskovou formu přitlačen silikonový tampon, na kterém barva ulpí a tampon pak opět tlakem přenese motiv na daný předmět. U vícebarevných motivů se každá barva tiskne zvlášť, což zvyšuje náročnost tisku. Jsou-li navíc barvy blízko u sebe, mluvíme o složitém soutisku. Trefit se jednou barvou blízko té druhé, ale ne do ní, vyžaduje určitou zkušenost, a tou naši tiskaři vládnou.

Vlastnosti potisku

Varianty Tamponový tisk
Materiál Kov, sklo, plast, dřevo, kůže, keramika
Rychlost Orientačně 5–8 pracovních dní *
Barevnost Standardně 1–4 Pantone barvy
Omezení Pouze přímé Pantone barvy

* Přesné výrobní termíny a finální ceny každé potiskové technologie získáte v on-line kalkulátorech. Minimální množství pro objednávku, seznam vhodných technologií a další užitečné informace pak najdete v detailech jednotlivých produktů.

Podklady pro výrobu

Tiskové podklady připravujte v křivkách (vektorech). Například soubory s příponou .ai (program Adobe Illustrator), .eps (Adobe Illustrator, Adobe InDesign a další), .cdr (Corel Draw). Tisk přímými barvami se řídí vzorníkem barev Pantone. Podle něj definujte barvy v motivu. Případně barvy převedeme z dodaných podkladů a zašleme ke schválení.

Podrobnější informace k přípravě podkladů najdete v DTP manuálu. Nebo přípravu podkladů přenechte našim zkušeným grafikům, kteří vám tisková data vytvoří od nuly.

Zašlete nám poptávku ještě dnes!

  • Nezávazná nabídka do 24 hodin
  • Stačí zadat základní informace
  • Konzultace detailů s obchodníkem
POPTÁVKA