On-line nákupNákup z pohodlí kanceláře
otevřeno 24/7On-line 24 hodin denně
Obchodníci na telefonuObchodníci na telefonu
16 let na trhuUrčujeme trendy od roku 2004

Sítotisk

Sítotisk se nejvíce hodí k potisku reklamního zboží s hladkými a rovnými povrchy, jakými jsou například textil, papírové a igelitové tašky. Tiskne ale i na oblé předměty jako propagační hrnky, psací potřeby, lahve a další. Při tisku se používají přímé barvy – sítotisk tedy není vhodný pro plnobarevné obrázky s barevnými přechody (fotografie, apod.). Sítotisk zvládne tisknout motivy až 8 barvami. Speciálním postupem – tzv. separací – lze simulovat plnobarevný potisk.

Výhody a nevýhody sítotisku

  • Kvalitní a trvanlivý branding
  • Jasné a stálé barvy
  • Nízká cena u větších zakázek
  • Neumožňuje tisk do krajů textilu či předmětů
  • Nepotiskne nerovné a členité povrchy
  • Vyšší cena a delší výrobní termín

Výroba

Celý proces sítotisku začíná u kvalitně zpracovaných grafických podkladů. Ty se nejprve z počítače vytisknou na speciální fólii a připevní se na rám se síťovinou. Ta je pokryta emulzí, která působením světla ztuhne v místech mimo motiv na fólii. Síto se poté vypláchne proudem vody a barva jím nyní může procházet pouze v místě motivu. Pro každou tištěnou barvu se vyrábí samostatné síto. Dál se postup liší podle toho, na co se tiskne. Společné je to, že přes síto se stěrkou protlačí barva, která se vysuší a potisk je hotový.

Vlastnosti potisku

Varianty Přímý sítotisk, rotační sítotisk, sítotiskový transfer
Materiál Textil, nylon, papír, plast
Rychlost Orientačně 7–10 pracovních dní *
Barevnost Až 8 přímých Pantone barev
Omezení Neumožňuje tisk plnobarevných motivů. Tisk motivů rotačním sítotiskem lze maximálně jednou barvou. Potisk není odolný vůči chemickým látkám a extrémním podmínkám.

* Přesné výrobní termíny a finální ceny každé potiskové technologie získáte v on-line kalkulátorech. Minimální množství pro objednávku, seznam vhodných technologií a další užitečné informace pak najdete v detailech jednotlivých produktů.

Podklady pro výrobu

Tiskové podklady připravujte v křivkách (vektorech). Například soubory s příponou .ai (program Adobe Illustrator), .eps (Adobe Illustrator, Adobe InDesign a další), .cdr (Corel Draw). Tisk přímými barvami se řídí vzorníkem barev Pantone. Podle něj definujte barvy v motivu. Případně barvy převedeme z dodaných podkladů a zašleme ke schválení.

Podrobnější informace k přípravě podkladů najdete v DTP manuálu. Nebo přípravu podkladů přenechte našim zkušeným grafikům, kteří vám tisková data vytvoří od nuly.

Zašlete nám poptávku ještě dnes!

  • Nezávazná nabídka do 24 hodin
  • Stačí zadat základní informace
  • Konzultace detailů s obchodníkem
POPTÁVKA