Zákaznická podpora: +420 222 367 900 (od 8:00 - 17:00)

Sítotisk

Sítotisk vyniká vysokou kvalitou, trvanlivostí a rychlostí. Nejvíce se hodí k potisku reklamních předmětů s hladkými a rovnými povrchy (textil, papírové tašky). Tiskne se i na oblé předměty: hrnky, psací potřeby, lahve a další. Při tisku se používají přímé barvy – sítotisk tedy není vhodný pro plnobarevné obrázky s barevnými přechody (fotografie, apod.). Sítotisk zvládne tisknout motivy až 10 barvami. Speciálním postupem – tzv. separací – lze simulovat plnobarevný potisk. Sítotisk je cenově nejvýhodnější metodou pro velké náklady. Samotná příprava sít je totiž finančně náročná a rozpočítává se do celkových výrobních nákladů.

Na předměty, které mají komplikované a nerovné povrchy, jako např. batohy, tašky, kšiltovky nebo deštníky se používá tzv. sítotiskový transfer.

Aby vám textil se sítotiskem vydržel co nejdéle, doporučujeme jej prát naruby na 40°C a žehlit také naruby.

Výroba
Celý proces sítotisku začíná u kvalitně zpracovaných grafických podkladů. Ty se nejprve z počítače vytisknou na speciální fólii a připevní se na rám se síťovinou. Ta je pokryta emulzí, která působením světla ztuhne v místech mimo motiv na fólii. Síto se poté vypláchne proudem vody a barva jím nyní může procházet pouze v místě motivu. Pro každou tištěnou barvu se vyrábí samostatné síto. Dál se postup liší podle toho, na co se tiskne. Společné je to, že přes síto se stěrkou protlačí barva, která se vysuší (zafixuje se tepelným a UV zářením) a potisk je hotový.
Vlastnosti
Varianty Přímý sítotisk, rotační sítotisk
Materiál Textil, papír, plast, nylon
Rychlost Orientačně 7 - 10 pracovních dní
Barevnost Až 10 přímých Pantone barev
Omezení Maximální formát A3(300x420mm), doporučeno pro materiály ze 100% bavlny, gramáž textilu minimálně 160 g/m2, neumožňuje tisk plnobarevných motivů
Výhody a nevýhody
  • Kvalita, trvanlivost, přesnost, jasné a stálé barvy
  • Nabízí mnoho tiskových efektů - reflexní, metalické, fosforeskující barvy, 3D tisk
  • Nízká cena u větších zakázek nad 30 ks (potisk jednou nebo dvěma barvami)
  • Neumožňuje tisk do krajů textilu nebo předmětu
  • Vyšší cena a delší výrobní termín u menších zakázek nebo za použití více barev (náročná předtisková příprava)
  • Nepotiskne nerovné a členité povrchy; nelze uchovat šablonu na pozdější dotisk

Náš tým je tu pro vás

Nevíte si rady? Kontaktujte některého z našich odborníků, který vám poradí s výběrem a nákupem. 

teamwide