On-line nákupNákup z pohodlí kanceláře
otevřeno 24/7On-line 24 hodin denně
Obchodníci na telefonuObchodníci na telefonu
18 let na trhuUrčujeme trendy od roku 2004

Technologie - Strojní vyšívání a nášivky

Tentokrát se budeme zabývat strojní výšivkou, která je vedle potisku dalším způsobem označování reklamního textilu, který u nás můžete objednávat. Výšivka je ještě trvanlivější druhem brandingu textilu než například potisk sítotiskem. Pračka ji neodstraní ani nepoškodí. Kromě výšivky přímo do textilu nabízíme také výrobu nášivek, které lze následně přišít na libovolný textilní produkt.
Náhled
Náhled
Náhled

Kam s výšivkou

Jak jsme uvedli výše, strojní vyšívání se nejčastěji aplikuje na textil. Je to především z důvodu snadného uchycení textilu do vyšívacích strojů. Největší výšivky nabízíme do 400 cm2 a podle velikosti a složitosti (počtu stehů) je určována výsledná cena za výšivky. Oproti potisku nehraje u vyšívání barevnost rozhodující roli, do stroje lze totiž připravit až 15 různě barevných nití, z nichž se výsledná výšivka skládá. Nejmenší výška jednotlivých prvků v motivu je dle podkladového materiálu cca 5 mm.

Když klasická výšivka není možná

Náhled Pokud byste potřebovali umístit výšivku na povrch, který není pro vyšívání vhodný, poslouží Vám nášivky. Motiv se nejdříve vyšije na kus látky a následně se začistí. Vznikne tak nášivka, která funguje jednak jako samostatný předmět k rozdávání, nebo k opakovanému aplikování na různé textilní produkty. Pro snadné umístění můžete objednávat nažehlovací nášivky, případně nášivky se suchým zipem. Zajistíme Vám i našití nášivek rovnou ve výrobě.

Jak to děláme

Stejně jako u potisku triček používáme pro vyšívání grafické podklady v křivkách (vektorech). Těch se ujme programátor, který přes speciální vyšívací software převede data do stroje. Textil se upne do „rámečku“ a vloží do vyšívacího stroje. Ten už pak automaticky na základě naprogramovaných kroků vyšívá jednotlivé stehy do textilu a uchycuje je do podkladového materiálu, který bývá z rubové strany výšivky. Podkladový materiál se po dokončení vyšívání začistí. U velkých motivů doporučujeme konzultaci s vaším obchodním zástupcem.

Hlavní výhody

 • až 15 barev na motiv v ceně
 • trvanlivější alternativa k běžnému potisku
 • možnost nášivek

Orientační podmínky a možnosti

 • minimální odběr:
  30 kusů na motiv
 • orientační cena:
  od 44,80 Kč/ks bez DPH
  Prohlédnout celý ceník
 • doba dodání:
  cca 10 pracovních dnů