Expres dodání: dárkové balíčky s jídlem
On-line nákupNákup z pohodlí kanceláře
otevřeno 24/7On-line 24 hodin denně
Obchodníci na telefonuObchodníci na telefonu
18 let na trhuUrčujeme trendy od roku 2004

Technologie - Laserové gravírování

V nejnovějším díle o používaných technologiích vám přiblížíme jeden z nejtrvanlivějších způsobů označení – brandingu – reklamních předmětů. Podíváme se na paprsek laserovému gravírování.
Náhled
Náhled
Náhled

Kam s laserovým gravírováním

Jak již název napovídá, jedná se o technologii, při níž se k vytvoření motivu na předměty používá laserového paprsku. Proto je laserové gravírování vhodné jen pro kovové, pokovené, kožené a dřevěné reklamní předměty - psací potřeby, USB disky, nože, přívěsky, atd. Předměty z jiných materiálů by se pod náporem silného laseru roztekly nebo vzňaly. Laserovým gravírováním je možné vytvořit pouze jednobarevné motivy, které jsou však velmi trvanlivé, téměř nesmrtelné.

Jak to děláme

Náhled Stejně jako je tomu u všech ostatních používaných technologií, tak i gravírování začínáme kvalitně zpracovanými grafickými podklady, které následně obsluha gravírovacího stroje přenese do počítačového programu. Dál už se o vše postará „gravírka”. Laserový paprsek „odpálí“ vrchní vrstvy barvy, laku, atd. a odkryje podkladový materiál. Barevnost gravírovaných motivů tedy není možné zvolit, je vždy dána materiálem, z něhož je gravírovaný předmět vyroben. U silnějších kovových materiálů je možné zvolit lokální zakalení. Motiv pak mívá tmavě hnědou až černou barvu.

Hlavní výhody

 • trvanlivost výsledku
 • rychlost
 • přesnost i u malých motivů

Orientační podmínky a možnosti

 • minimální odběr:
  podle druhu zboží
 • orientační cena:
  7,52-815,68 Kč/ks bez DPH
  Prohlédnout celý ceník
 • doba dodání:
  5-7 pracovních dnů

Související odkazy