On-line nákupNákup z pohodlí kanceláře
otevřeno 24/7On-line 24 hodin denně
Obchodníci na telefonuObchodníci na telefonu
18 let na trhuUrčujeme trendy od roku 2004

Technologie - Tampontisk

Branding reklamních předmětů nabízí snad největší škálu nabízených technologií, kterými můžete své logo na předměty dostat. Pokud jste ještě nikdy žádné reklamní předměty s potiskem neobjednávali, může být orientace v nabídce obtížnější. Proto jsme tady my, abychom vám do technologií vnesli trochu světla.
Náhled
Náhled
Náhled

Kam s tampontiskem

Tampontisk doporučujeme objednávat převážně na menší reklamní předměty, jako jsou plastová kuličková pera, zapalovače, USB, hrnky, otvíráky a tak podobně. Je tomu tak převážně kvůli maximálním možným rozměrům tisku, které jsou cca 3-5 cm. Vždy ale závisí na druhu reklamního předmětu a jeho tvaru. Dále je tampontisk vhodný na jednoduché motivy s 1-4 barvami. Podobně jako u sítotisku, tak ani „tamponem“ není možné vytvářet barevné přechody a plnobarevné motivy. Tampontiskem je možné tisknout i na kovové předměty, ale je potřeba použít speciální dvousložkové barvy, aby potisk na předmětech držel.

Jak to děláme

Náhled Zjednodušeně řečeno si lze tampontisk představit jako takové výkonnější razítko. Na tiskovou formu, ve které je motiv vyhloubený, je nanesena zvolená barva a tisková forma se přetře speciální stěrkou, aby barva zůstala pouze v prohlubních. Následně je na tiskovou formu přitlačen silikonový tampon, na kterém barva ulpí a tampon pak opět tlakem přenese motiv na daný předmět. U vícebarevných motivů se každá barva tiskne zvlášť, proto je u složitějších motivů poměrně obtížné tampontisk aplikovat. V těchto případech mluvíme o složitém soutisku. Trefit se jednou barvou blízko druhé barvy, ale ne do ní, vyžaduje už určitou zkušenost, a tou naši tiskaři vládnou.

Hlavní výhody

 • tisk detailních motivů
 • tisk až 4 barvami
 • rychlý potisk větších zakázek

Orientační podmínky a možnosti

 • minimální odběr:
  podle druhu zboží
 • orientační cena:
  2,56-199,53 Kč/ks bez DPH
  Prohlédnout celý ceník
 • doba dodání:
  5-7 pracovních dnů

Související odkazy