On-line nákupNákup z pohodlí kanceláře
otevřeno 24/7On-line 24 hodin denně
Obchodníci na telefonuObchodníci na telefonu
18 let na trhuUrčujeme trendy od roku 2004

Technologie - Výroba triček s potiskem

Protože vám chceme co nejvíce zjednodušit orientaci v naší nabídce, budeme vám v pravidelných dávkách představovat jednotlivé technologie, s nimiž se u nás můžete setkat. Tento miniseriál zahájíme přiblížením té nejčastěji objednávané technologie potisku. Jedná se o sítotisk.
Ukázka karuselu
Síto s připravenou barvou
Vyplachování síta

Sítotisk

Sítotisk je technologie potisku, která se nejvíce hodí na hladké a rovné povrchy jako je textil, desky, hrnky, papírové a igelitové tašky a další. Při tisku se používají přímé barvy - sítotisk tedy není vhodný pro plnobarevné obrázky s barevnými přechody (fotografie, apod.). Sítotiskem zvládneme tisknout motivy s až dvanácti barvami. Speciální technologií u sítotisku je takzvaná separace, při níž se daný motiv nejprve rozdělí na jednotlivé barvy, které stroj následně tiskne jednu po druhé. Tím simuluje plnobarevný potisk.

Jak to děláme

Tričko s dvoubarevným potiskem Celý proces sítotisku začíná u kvalitně zpracovaných grafických podkladů. Tisková data se následně v osvitovém stroji přenesou z filmu na síťovinu pokrytou fotocitlivou emulzí, která se světlem vytvrdí. Síto se poté vypláchne proudem vody a ve ztvrdlé vrstvě emulze zůstanou "otvory" ve tvaru tištěného motivu. Síťovina v dřevěném rámu se upne do tiskařského stroje (tzv. karuselu) a nanese se na ni příslušná barva, kterou chceme motiv tisknout. Karusel má několik ramen, z nichž každé nese rám se sítem, pod kterým je "lopata", na kterou se upevňuje textil. Ve zkratce lze říci, že kolik ramen karusel má, tolika barvami zvládne tisknout motivy.

Průběh tisku

Na první pozici tiskař nasadí textil, ramena stroje se otočí do druhé pozice, na které je první síto s bílou částí motivu. Síto se automaticky (nebo ručně) přitlačí k podložce s textilem a stěrka ho několikrát přetře na sítu nanesenou bílou barvou. Síto se zvedne a celý stroj se otočí do další pozice, na které je připravené síto se zbylou částí motivu, která bude mít na textilu červenou barvu. Opět se opakuje proces s přiložením síta a přejetím stěrky. Mezi rameny s barvou jsou zastávky s infralampami, které slouží k "zapékání" a vytvrzení barvy. Na konci už jen tiskař sundá textil z "lopaty" a tričko s krásným a trvanlivým potiskem je hotové.

Hlavní výhody

 • trvanlivý potisk
 • tisk velkých objemů
 • nízké náklady u větších zakázek

Orientační podmínky a možnosti

 • minimální odběr:
  30 kusů na motiv
 • orientační cena:
  od 31,60 Kč/ks bez DPH
  Prohlédnout ceník
 • doba dodání:
  5-7 pracovních dní od schválení grafické korektury