On-line nákupNákup z pohodlí kanceláře
otevřeno 24/7On-line 24 hodin denně
Obchodníci na telefonuObchodníci na telefonu
16 let na trhuUrčujeme trendy od roku 2004

Technologie - Ražba

Pokud si přejete diáře s logem, nabízíme kromě klasického potisku také možnost ražby. Ražbu však neužijete pouze při výrobě diářů, aplikujeme ji například také na USB s koženými prvky. Pokud tedy toužíte po reprezentativně vypadajícím brandingu a nevadí vám omezení motivu na jednu barvu, je ražba to pravé.
Náhled
Náhled
Náhled

Kam s ražbou

Výše jsme uvedli, do jakých předmětů je možné motivy razit. Nejsou to však pouze tyto dvě oblasti zboží. Razit lze například i do papíru vyšší gramáže. Můžete se tak setkat například s vizitkami či papírovými deskami s ražbou. V případě ražby do nestandardních předmětů vždy konzultujte se svým obchodním zástupcem. Samotnou ražbu dělíme ještě na dvě podskupiny – sleporažbu a folioražbu. Ražbu je možné objednávat od 20 kusů na motiv. Největší plocha, kterou můžeme do zvolených předmětů vyrazit, je 218 cm2.

Jak to děláme

Náhled Celá výroba začíná výrobou štočků (raznic). Štočky jsou ta část, která se při ražbě dotýká materiálu, do kterého se razí. Je to tedy to „razidlo“. Nejčastěji bývají raznice vyrobeny z hořčíku, ale při ražbě do plastových materiálů se používají i silikonové štočky. Už výroba samotných štočků je značně složitý proces. Začíná se opět u grafických podkladů, které se pomocí světla a světlocitlivé vrstvy – podobně jako u sítotisku – přenesou na povrch hořčíkové desky. Vyvoláním a vypálením se motiv na desce vytvrdí a zbytek materiálu se odleptá, až na desce zbyde pouze vystouplý motiv. Raznice se následně upevní do stroje a ražba může začít. Při sleporažbě se motiv ze štočku pouze vtlačí do materiálu a zanechá po sobě lehce tmavší prohlubně v raženém materiálu. Při folioražbě se ještě mezi raznici a předmět vkládá stříbrná nebo zlatá fólie. Vyražený motiv je podle toho pak stříbrný nebo zlatý.

Hlavní výhody

 • reprezentativní vzhled
 • trvanlivý branding
 • objednávky od 20 kusů na motiv

Orientační podmínky a možnosti

 • minimální odběr:
  20 kusů na motiv
 • orientační cena:
  od 53,85 Kč/ks bez DPH
  Prohlédnout celý ceník
 • doba dodání:
  8-10 pracovních dnů