On-line nákupNákup z pohodlí kanceláře
otevřeno 24/7On-line 24 hodin denně
Obchodníci na telefonuObchodníci na telefonu
18 let na trhuUrčujeme trendy od roku 2004

Technologie - Potisk triček digitálním tiskem

V další „epizodě“ našeho miniseriálu o technologiích se blíže podíváme na další způsob potisku textilu. Bude řeč o digitálním tisku, který je vhodný pro plnobarevné motivy, jakými jsou například fotografie. Kvůli časové náročnosti se digitální tisk vyplatí zejména na menší objednávky.
Náhled
Náhled
Náhled

Kam s digitálním tiskem

Jak již bylo zmíněno, plnobarevné motivy doporučujeme na textil tisknout digitální technologií, která na rozdíl od sítotisku není omezena barevností tištěného motivu a do jisté míry ani povrchem, na který se tiskne. Digitální potisk je možné aplikovat přes švy, kapsičky, zipy, knoflíky a další povrchové anomálie, s nimiž si sítotisk poradit neumí. Další velkou výhodou digitálního tisku je minimální množství – tiskneme od 10 kusů na motiv. Jedinou podmínkou u digitálního tisku je materiál, který musí být ze 100% bavlny. Lze potisknout i textil s obsahem bavlny kolem 95 %, ale je vždy nutná konzultace s výrobou.

Jak to děláme

Náhled Při tisku jsou barvy nanášeny přímo na textil, princip je podobný jako u barevných tiskáren – většina menších strojů dokonce i jako klasická tiskárna vypadá. Jediný rozdíl je v tom, že oproti klasické kancelářské tiskárně tiskne ta textilní jednotlivé barvy postupně nikoli najednou. V případě tisku na tmavý textil je povrch vždy ošetřen speciálním nástřikem, který zaručí věrnost barev. Na dodaném textilu proto bývá kolem motivu znatelný tmavší rámeček, který však ihned po prvním vyprání zmizí.

Hlavní výhody

 • tisk plnobarevných motivů
 • tisk přes švy, knoflíčky, zipy, atd.
 • tisk od 10 kusů

Orientační podmínky a možnosti

 • minimální odběr:
  10 kusů na motiv
 • orientační cena:
  od 137,40 Kč/ks bez DPH
  Prohlédnout celý ceník
 • doba dodání:
  3-4 pracovní dny